14. 1. 2021

Lázně reagují pružně. Lidem po vyléčení z covid-19 pomáhají při rekonvalescenci pobyty v Luhačovicích a Jáchymově

Lázně nyní hrají důležitou úlohu při doléčení a rehabilitaci po prodělání onemocnění covid-19.


Role lázní v době koronakrize se postupně mění. Nejprve byly z bezpečnostních důvodů uzavřené, později se měly stát rezervními lůžky pro přeplněné nemocnice, ale jejich skutečné poslání v boji s covidem-19 přichází na řadu až nyní. Spočívá v doléčení a rehabilitaci stavu po komplikovaném průběhu nemoci!

Lázeňskou léčbu je možné v Luhačovicích předepsat formou komplexní lázeňské péče a zcela ji hradit z pojištění. A už se tak i děje.

Akciová společnost Lázně Luhačovice se na léčbu nejčastějších následků, tj. poškození plic a průdušek specializuje. Využíváme osvědčené léčebné postupy obvyklé u onemocnění dýchacích cest a pochopitelně i letité zkušenosti s léčbou těchto nemocí. Pro každého sestavujeme individuální léčebný program.

U pacientů dochází ke zmírnění dechových potíží, kašle, zlepšení kondice a v neposlední řadě i psychiky. První návrhy na lázeňskou péči jsme již obdrželi.

Kromě dospělých se v Luhačovicích léčí i děti od 1,5 roku. Ačkoliv je u dětí průběh nemoci většinou zcela lehký, tak i jim může naše lázeňská léčba pomoci s rekonvalescencí. 

Návrh na lázeňskou péči hrazenou zdravotními pojišťovnami může vystavit praktický lékař nebo pediatr na doporučení pneumologa nebo i přímo odborný lékař. 

Jedním z následků po prodělané nemoci je přetrvávající únava, svalová slabost, úzkost, bolesti hlavy a svalového aparátu. Tyto komplikace umíme léčit i v našich jáchymovských lázních, které opírají svou léčbu o kombinaci unikátních koupelí v radonové vodě se špičkovou rehabilitací.

Léčebné, regenerační nebo preventivní pobyty jsou nabízeny v obou lázních také samopláteckou formou a už je objednávají první zájemci. Týdenní luhačovický pobyt s názvem Rehabilitace po covidu-19 obsahuje uhličité koupele, inhalace, masáže, oxygenoterapii, rašelinové zábaly i pitnou kúru. 

Kompletní znění TISKOVÉ ZPRÁVY